ریگبندی مقدماتی در سینمافوردی - سیگراف

ریگبندی مقدماتی در سینمافوردی

1- ریگبندی در سینمافوردی - پارت اول
  • 1- ریگبندی در سینمافوردی - پارت اول
  • 2- ریگبندی در سینمافوردی - پارت دوم
  • 3- ریگبندی در سینمافوردی - پارت سوم
cinema4d-rigging

در این ویدیو قصد داریم در نرم افزار سینمافوردی نگاهی بیندازیم به مبحث اسکلت بندی یا همان Rigging که جزو مرحله دوم پس از مدلینگ می توان از آن نام برد ؟

ریگبندی به طور کلی به خودی خود مبحث نسبتا گسترده ای را می تواند به خود اختصاص دهد اما این به این معنی نیست که کار مشکلی را پیش رو خود داریم زیرا ممکن است بسته به نوع پروژه و انیمیتی که نیاز دارید از یک ریگبندی ساده (استخوان بندی) استفاده کنید و یا بلعکس کاراکتر شما از اجزاء پیچیده تری برخوردار باشد و نیاز به ستاپ کردن ریگبندی های پیچیده تری باشید.

اما به طور کلی اصول و مقدمات Rigging در همه جا از قوانین خاص خود پیروی می کند و شناخت و یادگیری این مباحث مقدماتی به طور اصولی می تواند به شما در انجام ریگبندی های پیچیده تر نیز کمک کند.

در این ویدیو آموزشی نگاهی میندازیم به مبانی و اصول Rigging در نرم افزار سینمافوردی ورژن 2023 که با روند ساده و محیطی قابل فهم برای هر شخصی می تواند انگیزه ای برای شما باشد تا بتوانید بدون ترس و دلهره از سخت بودن و پیچیده بودن مبحث ریگبندی در سینمافوردی کار خود را آغاز کنید.

در ابتدای این آموزش کوتاه با ابزارهای ریگبندی و همچنین Joint ها آشنا خواهید شد و در ادامه مفهوم IK و FK را با هم بررسی می کنید و سپس با استفاده از ابزار های ریگبندی در سینما فوردی یک پروژه کوچک را به صورت عملی خواهیم ساخت.


برای عضویت در کانال تلگرام روی لینک زیر کلیک کنید

telegram icon

دانلود فایل پروژه

این قسمت فقط برای اعضاء کلوپ سیگراف می باشد !

ورود یا عضویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های ثبت شده

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.