درآمد موشن گرافیک | انتخاب نرم افزار | زمان یادگیر - سیگراف

درآمد موشن گرافیک | انتخاب نرم افزار | زمان یادگیر

کاور پادکست سیگراف_001

در این پادکست به سه پرسش معمول که دغدغه آنهایی است که تازه می خواهند وارد حرفه انیمیشن سازی و یا موشن گرافیک شوند سعی کردم جواب بدهم. درآمد موشن گرافیک چقدر است؟ زمان یادگیری نرم افزار سه بعدی؟ و پرسش آخر چه نرم افزاری رو باید انتخاب کنیم؟ سعی کردم تا حدودی پاسخ بدهم اما جواب دادن به سوالاتی از این جنس کمی چالش بر انگیز می تواند باشد زیرا هر شخص با توجه به علاقه مندی و یا مهارت مورد نیاز خود ممکن است ارتباط بهتری را با یکی از صدها نرم افزار سه بعدی سازی برقرار کند. مثلا نرم افزاری مثل مایا (Autodesk Maya) در زمینه انیمیشین سازی و طراحی کاراکترهای انیمیشنی مورد توجه بسازی از استودیو های انیمیشن سازی است و یا نرم افزار هودینی از کمپانی ساید اف ایکس (SideFX) که در تولید جلوهای ویژه سینمایی و داینامیک حرف اول را می زند.

کار با نرم افزاری مانند سینمافوردی (Cinema 4D) لذت بخشتر است و معمولا انتخاب بیشتر طراحان موشن گرافیک است که به صورت فریلنسر(خودفرما) کار می کنند. اما به طور کلی اصول اولیه همه این نرم افزار تقریبا یکی است و از اصول و قوائد مشابهی پیروی می کنند و هر یک از این نرم افزارهای سه بعدی سازی در قسمتی برتری هایی نسبت به دیگری دارند اما همگی ابزارهایی قدرتمند را جهت اجرای فرایندهایی مانند مدلینگ، متریال دهی، نورپردازی و رندرینگ نهایی در اختیار شما قرار خواهند داد.

در انتها از دیدگان من به شخصه می توانم بگویم درآمد موشن گرافیست ارتباط مستقیمی با مهارت استفاده از نرم افزار دارد و هر چه سطح مهارت شما بالاتر برود و تجربه بیشتری در زمینه کاری خود به دست بیاورید به طور طبیعی می توانید جایگاه کاری خود را با دیگران مقایسه کنید و متوجه خواهید شد در چه جایگاهی در این حوزه کاری قرار دارید و با توجه به آن دستمزد خود را مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های ثبت شده

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.